AK Parti Amerika’da zafer coşkusu

0

Yıldız: “Türkiye’de elde etmiş olduğumuz zafer bizi burada (Amerika’da) rehavete sürüklemeyecek”

Referandum sonuçlarını izlemek için New Jersey Paterson’daki bir salonda bir araya gelen AK Parti Amerika Teşkilatı ve AK Parti gönüllüsü onlarca vatandaş, yüzde 51.4’lük sonucun ardından sevinç yaşadı. AK Parti Amerika Başkanı Levent Ali Yıldız, Amerika’daki sonuçları farkında olduklarını ve bundan sonra Türk Amerikan halkının teveccühünü kazanmaya yönelik çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Işınsu KAYGUSUZ

AK Parti Kuzey Amerika Teşkilatı ve AK Parti gönüllüsü onlarca vatandaş, referandum sonuçlarını Paterson’daki Akba Hall’de izledi.

Kurulan dev ekranda Türkiye’den gelen açıklamaları bekleyen vatandaşların heyecanı sandıkların açılmaya başlamasıyla sevince dönüştü. ‘Evet’ sonucunun netleşmesiyle birlikte Amerika’da yaşayan AK Parti gönüllüsü vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla AK Parti’nin referandum şarkısını söyledi.

Salondaki coşku, Türkiye’deki televizyon kanallarına yapılan canlı bağlantılarla binlerce kilometre uzağa iletildi. Referandum zaferi kutlamaları Paterson’da yaklaşık 5 saat sürdü.

“Türk halkı yanlışta ittifak etmez”

AK Parti Kuzey Amerika Başkanı Levent Ali Yıldız, parti olarak umdukları sonucun gerçekleştiği için çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Türk halkı yanlışta ittifak etmez. Sandıktan çıkacak her sonuç başımızın üstüne diyorduk. Bugün de Türk halkı bu sonucu layık gördü. İnşallah bu zafer hem evet, hem hayır oyu verenlere hayırlar getirir” diye konuştu.

“Çalışmalarımız sürecek”

AK Parti’nin Amerika’da elde ettiği referandum sonuçlarını da değerlendiren Yıldız, “Türkiye’de elde etmiş olduğumuz zafer bizi burda rehavete sürüklemeyecek. Amerika’da almış olduğumuz sonuçları farkındayız. ABD’deki oy potansiyelimizin ne olduğunu, ne kadar evet oyu çıkacağını az çok tahmin ediyorduk. Önemli olan ne kadar oy aldığımız değil gece gündüz bu çalışmayı gerçekleştirmekti” dedi.

Amerika’daki sonuçlardan hem kendilerinin hem de AK Parti’nin çıkarması gereken mesajlar olduğunu dile getiren Yıldız, “Demeki ki Türk Amerikan toplumunda hala yeni Türkiye ideallerinden habersiz, yeni Türkiye ideallerini benimsememiş, mesajın ulaşmadığını bir çok insan var. Bu bizim için bir son değil bir başlangıç. Sosyoloğum ve bu toplumun demografik yapısını iyi inceledim, incelemeye de devam edeceğim. Halkımızın teveccühünü kazanmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Türk halkı dünyanın her bölgesine mesaj verdi”

Dünyanın her yerinde ‘evet’ için dua edenler olduğunu vurgulayan Yıldız, “Onların duaları boşa çevrilmedi. Türk halkı dünyanın her bölgesine mesaj verdi. Bu mesajı alması gerekenler önümüzdeki dönemde alacaktır” dedi.

 FOTOĞRAF GALERİSİ 

CEVAP VER