Colorado Buz festivalinin Türk temsilcisi

0

Dünyada buz heykel alanında gerçekleştirilen organizasyonlara katılan Heykeltraş Dr. Konak, Colorado düzenlenecek kar heykeli festivalinden ikinci kez davet aldı.
Colorado Eyaletinde bu sene 28’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Breckenridge Kar Heykel Festivali’ni Türkiye’den Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyesi Dr. Ceyhun Konak temsil edecek.
Dr. Konak, Amerika, Fransa, ve Japonya’dan aldığı yeni Heykel Festivali davetleriyle, bir kez daha üç ayrı kıtada eserler gerçekleştirecek.
Ocak ayı içerisinde, ilk olarak Çin’in devasa buz heykelleriyle ünlü masal şehri, Harbin’de festivale katılacak olan Konak, katılacağı festivalde 3 ayrı buz heykel projesi gerçekleştirecek. Konak ardından, Fransa, Valloire’de bir başka buz heykel festivaline katılacak.

4 metre yüksekliğinde heykel yapacak
Daha sonra Colorado Eyaletinde bu sene 28’incisi düzenlenecek Uluslararası Breckenridge Kar Heykel Festivali’ne katılacak olan sanatçı, burada sıkıştırılmış kar kütlesinden 4 metre yüksekliğinde bir kar heykel gerçekleştirecek. Konak, ocak ayını Amerika’da tamamladıktan sonra şubatın ilk haftası Japonya’nın Asahikawa şehirinde bir başka buz heykel festivaline katılacak. IŞINSU KAYGUSUZ FORUM USA

CEVAP VER