Forum USA, ‘görsel tasarımıyla’ ABD’de finalde

0

Forum USA Gazetesi ABD’nin gazetecilik alanında en saygın üniversitelerinden olan The City Universty of New York’un (CUNY) düzenlediği yarışmada ‘en iyi görsel tasarım’ kategorisinde finale kaldı

ABD’de ilk kez bir Türk yayın organı gazetecilik alanında önemli bir yarışmada finalde… Forum USA gazetesi, ABD’nin gazetecilik konusunda en bilinen üniversitelerinden The City Universty of New York’un (CUNY) düzenlediği ‘Gazetecilik Yarışması’nda ‘en iyi görsel tasarım’ alanında ilk üçe girerek finalist oldu.

Onlarca tasarım arasından seçildi

Amerika’da 14 yıldır Türkçe-İngilizce yayınlarıyla okurlarına ulaşan Forum USA gazetesi, gazetecilik alanında ABD’nin en saygın üniversiteleri arasında gösterilen “The City Universty of New York”un gazetecilik bölümü ‘CUNY Graduate School of Journalism’in her yıl düzenlediği yarışmada bu yıl, onlarca katılımcı yayın organını geride bıraktı.

En iyi görsel tasarım

Editöryal, haber, fotoğraf ve video gibi kategorilerde açılan yarışmaya gazetenin Görsel Yayın Yönetmeni Onur Aydemir’in mizanpajıyla ‘En iyi görsel tasarım’ alanında katılan Forum USA’nın finalde yer alacağı açıklandı. Finale kalan ilk üç tasarımın kaçıncı olduğu ise 18 Mayıs’ta okulda yapılacak ödül töreninde belli olacak.

Ödül törenine 140 gazeteci, akademisyen, New York şehir temsilcileri katılıyor.

 

CEVAP VER