Türk Amerikan Konseyi 36. Konferansını düzenliyor

0

Türk – Amerikan iş ve siyaset dünyası ile kamu kuruluşlarını her yıl bir araya getiren Türk-Amerikan Konseyi (American Turkish Council-ATC) 36. Konferansı, 21 – 23 Mayıs tarihleri arasında Washington, DC’de düzenleniyor

Yasemin Özkafa

Bu yıl “Geleceği Şekillendirmek: İş, İnovasyon ve Büyüme (Shaping the Future: Business, Innovation and Growth)” temasının kullanılacağı konferansta Türkiye-ABD ilişkilerindeki son gelişmeler, üst düzey Türk ve ABD’li devlet ve özel sektör temsilcileri tarafından değerlendirilecek. Konferansa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, T.C. Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD Başkan Danışmanı Dr. Walid Phares, Amerikan Büyükelçisi John R. Bass, ATC Başkanı General James L. Jones, ATC CEO’su Howard Beasey, DEIK Başkanı Ömer Cihad Vardan, TAIK Başkanı Ekim Alptekin, DowAksa Başkanı Douglas Parks, Dow Chemical Company Başkan ve CEO’su Andrew Liveris, Sierra Nevada Corporation Başkanı Fatih Özmen ve Kibar Holding CEO’su Tamer Saka katılıyor.

Türkiye’den onur konuğu olarak Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in davet edildiği konferansta ayrıca Savunma ve Güvenlik, Enerji, Kamu-Özel Sektör Ortaklıkları, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Eğitim, Ar-Ge ve İnovasyon konuları ile karşılıklı yatırım fırsatlarına ilişkin oturumlar yer alıyor.

Konferansa katılım başvurusu için TIKLAYINIZ

 

CEVAP VER