Türkiye’de oluşan bu büyük birlikteliği Amerika’ya taşımalıyız

0
Amerika'da yaşayan Türkler New York Times Meydanı'nda Türkiye'de yaşanan darbe girişimini protesto etti. ( Volkan Furuncu - Anadolu Ajansı )
Amerika'da yaşayan Türkler New York Times Meydanı'nda Türkiye'de yaşanan darbe girişimini protesto etti. ( Volkan Furuncu - Anadolu Ajansı )
Amerika’da yaşayan Türkler New York Times Meydanı’nda Türkiye’de yaşanan darbe girişimini protesto etti.

MAHMUT ÖZDAMAR Türk Amerİkan Derneğİ Başkanı

Türkiye, Cumhuriyet kurulduğundan bu yana yapılan darbe teşebbüslerinin en hainini 15 Temmuz’da yaşadı. Bu acı ve utanç verici olay ile birlikte milletin vahdetine şahit olmak, birlik ve bütünlük içerisinde Çanakkale’deki gibi halkın devletine sahip çıkması adeta şer’den hayır çıkardı. Çok şükür devletimizde inanılmaz bir Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele kararlılığı oluştu. Yazımızın yazıldığı gün 70 bine yakın kamu personelinin FETÖ ile bağlantısından dolayı devlet ile ilişikleri kesildi. FETÖ’ye destek veren bir çok şirket, okul, vakıf gibi kurumlarsa millete geri iade edildi. Darbenin oluşturmak istediği ortamdan bahsetmek istemiyorum. Zaten iki haftadan fazla bir süredir tüm TV kanalları bunları anlatıyor. Bizi ilgilendiren asıl konu Amerika’da yaşayan Türkiyelilerin bu darbeden nasıl etkileneceği…
Darbe teşebbüsü sonrası yaklaşık 20 bin terör örgütü mensubunun Amerika’ya göç etmesi bekleniyor. Bunlar normal, sıradan insanlar degil. Hakim, savcı, polis, ögretim üyesi, işadamı statüsündeki insanlar. Zaten Türkiye toplumunu sürekli bölen FETÖ, bu gelişmeler ışığında Amerika’da çok büyük bir nefes alacak, daha etkin olacak, daha fazla kültür merkezi açacak. Evet, FETÖ Türkiye’de bitse de Amerika’da yeniden başlayacak. Ve bu insan katillerinin en büyük hedefi hepimizin çocukları olacak.

Türk Amerikan Derneği (United States Turkish Associations of America -USTA) Başkanı Mahmut Özdamar, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Türk Amerikan toplumu için önemli tespitlerde bulundu.

Önceden sadece Amerikan asimilasyon politikalarına karşı korumaya çalıştığımız çocuklarımızı ikinci ve çok daha ciddi bir tehdit bekliyor; Fetullahçı Terör Örgütü…
Demokrasimizi hedef alan alçakça saldırıya karşı maalesef yaşadığımız ülke, demokrasinin beşiği sayılan Amerika’nın, yeterince tepki göstermemesi de bizde derin bir hayal kırıklığı oluşturdu.
Artık inanıyoruz ki daha çok ve hızlı pedal çevirmemiz gerek. Karşımızda cani, hain ve kalleş bir terör örgütü var. Ve maalesef Amerikan medyasından da ciddi destek alıyor. Bu şartlar altında hepimizin daha etkin bir şekilde bu terör örgütüne karşı mücadele edebilmesi için birlik ve beraberliğimizi sağlamamız gerek. Türkiye’de oluşan bu büyük birlikteliği de Amerika’ya taşımalıyız. Unutmayalım ki Türkiye büyük ölçüde FETÖ’den kurtuldu. Ama bizim bu örgüt ile mücadelemiz yeni başlıyor. Burada bir Anadolu oluşturalım, bir birliktelik oluşturalım, bir yeni Türkiye sevdası oluşturalım ve başta çocuklarımız olmak üzere tüm insanlığı Fetullahçı Terör Örgütünden koruyalım.

CEVAP VER